Lifefood – Zdravé mlsání I.
Autor příspěvku: Monika Novotná

Lifefood – Zdravé mlsání I.

V Rámci Health Jamu pro Vás mimo jiné připravujeme i recenze na knihy, výrobky nebo produkty. A s jednou takovou recenzí přicházím i dnes.

Hrozbu, kterou v dnešní době představuje cukr a veškeré jeho podoby (nezdravé, ale i ty zdravější) bereme velmi vážně. Ale chuť trochu si zazlobit a dopřát svým chuťovým pohárkům čas od času něco sladkého, přepadne i nás. Pro tyto chvíle je dobré mít svůj sladký arsenál nabitý opravdu kvalitními sladkostmi, které Vám kromě pocitu slasti dodají i něco navíc, co Vašemu tělu může naopak prospět.

Na trhu existuje celá řada zdravých sladkých alternativ. Nás ale zaujala značka Lifefood, a proto jsme se rozhodly připravit pro vás recenzi vybraných produktů této značky na téma ZDRAVÉ MLSÁNÍ.

Jelikož RAW zákuskům zas tolik neholduju, protože mi vždycky přišly děsně sladký, byla to pro mě celkem výzva. O to větším překvapením pro mě byl výsledek. Pokud ale hodnotíme chuť, je to značně subjektivní. Co chutná mně, nemusí chutnat Vám a naopak. Berte to tedy jako exkurzy do oddělení „Chuť“ továrny jménem Monika.

Co je značka Lifefood a proč nám přijde dobrá?

Jedná se o českou značku, která je na trhu již 10 let. Začalo to velkou vášní pro zdravou a hlavně živou stravu, neskutečnou pílí a odhodláním, se kterým se zakladatelce Tereze Havrlandové podařilo v průběhu let vybudovat silnou značku s puncem kvality.
Veškeré produkty jsou vyráběny pouze z rostlinných bio surovin, díky čemuž jsou přirozeně bezlepkové, bez laktózy, veganské a hlavně RAW. Díky tomu, že se při výrobě nepřesáhne teplota 42° C, nedojde ke zničení prospěšných enzymů a vitamínů. Navíc se ke slazení nepoužívají žádné přidané cukry (rafinované ani třtinové) a samozřejmě ani žádná umělá sladidla, dochucovadla nebo konzervanty.

Lifebar, aneb přírodní energie sbalená v tyčince

Tyto přírodní tyčinky nabušené zdravou energií, enzymy a vitamíny mě naprosto nadchly. Jsou nejen poměrně nízkokalorické, navíc ale obsahují celou řadu ingrediencí, které tělu prospívají. Pokud je v tyčince sušené ovoce, je použita metoda sušení mrazem, která zaručí, že v ovoci zůstane co nejvíc enzymů a vitamínů, které se při tradičním způsobu sušení znehodnotí. Jak to tedy dopadlo?

Lifebar Plus borůvková s quinoou

Toto je můj favorit! Má velice nevšední chuť, není příliš sladká, obsahuje mrazem sušené ovocné prášky, které jsou plné enzymů. Borůvky jsou skvělý antioxidant, pohanka pomáhá chránit Vaše srdce. Díky chia semínkům je vtipně křupavá. Navíc bez cukru, sirupů, slazena jen ovocem. Má také zajímavé nutriční hodnoty. Je poměrně nízko kalorická, má nízký obsah jednoduchých cukrů i tuků a vysoký podíl vlákniny.
Pokud si tedy chcete dopřát sladkou sváču nebo nevíte, jak dostat do svých drahých dítek ovoce nebo zdravější formu sladkostí, zkuste tuhle tyčinku. To křupání a chuť je bude určitě bavit.

Lifebar jablečná

Stříbrná medaile patří jablečné variantě. Byť je objem sušeného ovoce vyšší, tak kombinace datlí, jablka, semínek a skořice je naprosto neodolatelná. Kdo by neměl rád štrůdl?! A to je přesně to, co ucítíte, když se do tyčinky prvně zakousnete. Vyšší objem semínek v kombinaci se skořicí vyrovná trochu sladkou chuť. Navíc je bez ořechů, takže ideální pro alergiky. Co mě hodně baví, je fakt, že slunečnicová semínka jsou použita naklíčená, což do tyčinky dostane ještě víc enzymů. Opět je bez přidaného cukru a sirupů. Co se složení týče, má sice oproti vítězce vyšší obsah jednoduchých cukrů, ty jsou ale ve srovnání s konvenčními sladkostmi zcela v normě. Díky aktivovanému slunečnicovému semínku má vyšší podíl nenasycených mastných kyselin.
Chuťově naprostá bomba! Máte-li rádi štrůdl, ale nemáte ho zrovna při ruce nebo hledáte zdravější variantu, jdete do Jablečné Lifebar.

Lifebar Plus čokoládová s konopným proteinem

Tahle tyčinka skončila na třetím místě tak říkajíc jen „o prsa“. Vážně jsem zvažovala, jestli ji neposunu o stupínek výš. Kdybych psala tuhle recenzi v době, kdy jsem hodně sportovala, možná by se stala i vítězkou. Pro sportovce by to mohla být jasná volba. Tahle tyčinka je naprosto skvělá pro doplnění vydané energie po sportovním výkonu. Obsahuje kvalitní bílkoviny, tuky a má nižší obsah sacharidů. Vysokoprocentní raw čokoláda, kakaové boby a ořechy stáhnou sladkou chuť. Díky konopnému, dýňovému proteinu a spirulině má skoro 2x vyšší obsah bílkovin než její konkurentky. Za to je vysoce energetická, což po náročném sportovním výkonu přijde vhod.
Potřebujete-li doplnit energii, kterou jste ztratili někde na trati triatlonu nebo během výšlapu na Triglav, je to bezkonkurenčně nejlepší volba.

Bramborovou medaili si mezi sebou rozdělí tři krasavice.

Lifebar karobová s lískovými oříšky

Na první ochutnání je trochu tučnější, konzistencí měkčí a strukturou mi malinko připomíná sojový suk. Po čase najede sladká chuť. Pokud chce někdo vyzkoušet chuť karobu, ale ostýchá se, tohle je v celku bezpečná možnost. Karob je tam nenásilným doplňkem, není to nijak přehnané. Na mě je ale trochu tučná, asi bych ji nemohla sníst celou. Díky ořechům je to skvělý zdroj nenasycených mastných kyselin. Je poměrně nízkokalorická.

Lifebar čokoládová

Díky obsahu kvalitní 100% raw čokolády není na chuť tak sladká, jako její čistě ovocné variace. Baví mě větší kusy ořechů, které člověk musí rozkousat. Tenhle požitek nemáte jen tak zadarmo, musíte se tím pěkně prokousat. Má vyšší obsah bílkovin, ale díky čokoládě i jednoduchých cukrů.

Lifebar Plus açai s banánem

Obsahuje docela vysoký podíl sušeného ovoce (hlavně datlí), Je proto o dost sladší. Obsahuje ovoce acai, které je plné antioxidantů. Ty napomáhají v boji proti volným radikálům, které způsobují řadu závažných onemocnění. Ovoce je doplněno ořechy. Zajímavou tečkou je pak šťáva z červené řepy, která má mimo jiné také antioxidační účinek.

 

Kromě tyčinek jsem testovala ještě další sladkosti. A jak dopadly? To se dozvíte v druhé části mé recenze. Sladkého pomálu, že jo ;)

Monika