Praktičtí pomocníci vytížených žen
Autor příspěvku: Iveta Kulhánková

Praktičtí pomocníci vytížených žen

Jestli jste se nedávno stala čerstvou maminkou, nebo jste již ostřílená a zkušená, pravděpodobně se potýkáte s jedním velkým nedostatkem. A tím je nedostatek času, času pro sebe, sama na sebe, sama se sebou, sama na svoje koníčky, kamarády, se kterými byste ráda vedla rozhovory smysluplné bez vsuvek typu „Zlatíčko nedávej tu lopatičku do pusy“, nebo byste aspoň ráda zvládla to, co si ten den naplánujete.

 

Pokud už tohle všechno máte zmáknuté, napište nám na facebook, protože tyto informace jsou k nezaplacení.

 

Hromadu tipů najdete na různých fórech pro rodiče, my jsme se rozhodly podívat se na zoubek času z hlediska moderní technologie a tak se mrkněte na pomocníky, kteří pomáhají v boji s nedostatkem času nám.

 

  1. Jídlo

80 % mých kamarádek stresuje vymýšlení toho, co bude k večeři. Nejlepší je napsat si jídelníček na celý týden a nákupní seznam, ať máte všechno pěkně po ruce a nemusíte se tím další dny zabývat.

Ještě lepší je používat weby, které nabízejí menu doplněné nákupním seznamem. Zde například najdete zajímavý jídelníček na měsíc, včetně nákupního seznamu.

 

  1. Nákupy

Když už konečně víte co vařit a máte svoje oblíbené recepty, není nic horšího než na poslední chvíli zjistit, že vám něco chybí. Nejlepší je hned jak nějaká surovina dojde zapsat si ji do seznamu na nákup. Ideálně online. Vyzkoušet můžete například aplikaci Nákupní seznam, kdy seznam položek můžete sdílet v rámci rodiny a tak vy můžete řešit ztracené bábovičky a vaše polovička nakupovat.

 

  1. Cestování

Nejdůležitější je zase něco nezapomenout. K tomu se hodí checklisty, vytvořit si je můžete například v aplikaci Wunderlist. Takhle můžete mít seznam věcí k babičce, na chalupu, na vodu. Sdílení s dalšími uživateli aplikace je samozřejmostí, stejně jako mobilní verze. Takže až na vodě zjistíte, že vám chybí repelent, v obchodě si ho dokoupíte a v ten samý moment dopíšete do mobilu do aplikace.

 

  1. Plánování

Ať se to vaší polovičce líbí nebo ne, sdílený kalendář je nejlepším kamarádem aktivních rodin. Můžete si tam posílat pozvánky například na vystoupení školky vašich dětí, stejně jako plánovat dovolené společné i zvlášť, díky čemuž vždy budete pohotově schopné plánovat další akce.

O tom, že je dobré mít v kalendáři zapsané všechny opakující se činnosti, narozeniny, svátky a další významné události psát asi nemusím. Ale doporučuji používat jen jeden kalendář, když budete mít něco v diáři, něco v mobilu, něco v kuchyňském kalendáři, budete mít práce navrch.

 

  1. Odpočinek

Nemáte čas chodit cvičit, relaxovat, číst? Stáhněte si apku s cvičením, nebo runkeeper, který vás bude motivovat aspoň chodit běhat. Aplikací na jógu nebo relaxační hudbu je bezpočet. Problém s nedostatkem času na čtení vyřeší audioknihy. Taky jste vždycky chtěly, aby vám někdo předčítal?

 

  1. Offline

Občas se plánovaně odpojte, všechno vypněte a nenechte tyhle a další rádoby pomocníčky, aby vás o čas připravily, což se také může snadno stát.

 

Držím palce.

Ivet