Proč Health Jam

filosofie1

HealthJam = vitalita, energie a pohoda

Health = zdraví
Jam = 1. jam nebo marmeláda; 2. směs nebo kombinace; 3. slang. být v pohodě a užívat života

 

Health Jam je webová platforma o zdravé stravě a o tom, jak žít zdravě, vitálně a dlouho.

Píšeme o potravinách, jejich působení náš organismus, jak je správně konzumovat a kombinovat. Důležitou součástí Health Jamu jsou zdravé recepty, které hledáme či sestavujeme tak, aby měly příznivý účinek na naše civilizací opotřebovaná těla. Píšeme i o novinkách a trendech ve zdravém stravování, a sem tam o zdravém životním stylu. Objasňujeme mýty a nejasnosti.

Informace, které prezentujeme v článcích, pocházejí z ověřených a odborných zdrojů a dlouholeté praxe. Žádné domněnky, žádné nepodložené informace, žádné fotky z fotobanky. Recepty jsou vyzkoušené a jsou sestavené tak, aby respektovaly pravidla zdravého stravování a nutričně vyvážené stravy. Žádné polotovary, žádná éčka, žádná chemie. S Health Jamem budete přesně vědět co jíst, jak to jíst a co to s Vámi udělá.

Kombinujeme letité znalosti klinické nutriční výživy s prvky západních i východních směrů a hledáme to nejlepší, co nám příroda může nabídnout. Respektujeme tradici a vývar a zároveň podporujeme inovaci, pokrok a kapustový smoothie s kokosem.

Preferujeme sezónní a lokální potraviny, ale ze zkušenosti víme, že ne vždy je kvalita dostupných potravin ideální. A proto občas sáhneme i jinam. Prozkoumaly jsme dohromady 6 kontinentů a 61 zemí a chceme se s vámi podělit o to nejlepší, co jsme objevily. Protože – řekněme si upřímně – střední Evropa zrovna Mekkou zdravých stravovacích návyků není.

Chceme Vám usnadnit orientaci na poli zdravé výživy.
Chceme předcházet civilizačním onemocněním vyváženým životním stylem.
Chceme Vám ukázat, že zdravě nutně neznamená dlouho, draze nebo bez chuti.
Chceme, aby Vám chutnalo.
Chceme Vás inspirovat a bavit.
A… chceme popularizovat červenou řepu .. a kapustu.

 

Health Jam – testováno na lidech