Iveta Kulhánková

Terapeutka klinické nutriční medicínynaturopatie

Klinická nutriční medicína je celosvětově uznávána jako druhá nejefektivnější léčebná terapie, hned za klasickou západní medicínou. Je založena na znalosti fungování lidského těla a toho, jak ho ovlivňují různé potraviny a nutrienty (například vitamíny, minerály).

Terapeutický postup vychází z poznání klientovy zdravotní minulosti a stravovacích návyků, hledání příčiny jeho problémů a následném doporučení úpravy jídelníčku a aplikace vhodných živin.

Pro správnou volbu nutrientů a léčebných potravin vycházíme ze znalosti alternativní medicíny i vědecky prověřených klinických studií. Používají se západní vyšetřovací metody, jako krevní tlak, nebo krevní obraz, doplněné speciálními funkčními testy (například na potravinové intolerance).

Cílem je podpořit ozdravné procesy v organismu, nikoli potlačovat symptomy.

Klinická nutriční medicína je efektivní především v prevenci civilizačních onemocnění, umí si poradit s i chronickými chorobami.

Klinická nutriční medicína ovšem jako taková neléčí (léčba je vyhrazena kvalifikovaným lékařům), ale doplňuje zdravotnickou péči a podporuje zlepšení zdravotního stavu.

 

Moje zaměření:namiru

Coaching zdravého stravování: ukážu vám, jak si správně sestavit jídelníček, abyste měli dostatek energie, předešli civilizačním chorobám a posílili svoji imunitu. Příjemným vedlejším projevem bývá optimalizace hmotnosti.

Ženské problémy: prekoncepční péče, doporučený jídelníček během těhotenství, předcházení a zvládání nepříjemných projevů menopauzy.

Únava, stres, vyčerpání a jejich postupné zvládnutí.

Problémy se zažíváním: od nadýmání, těžkosti po jídle, přes problémy s trávením, bolesti břicha, potravinové intolerance.

Ekzémy.

Posílení imunity.

Prevence civilizačních chorob.

Optimalizace hladiny krevního cukru při diabetu.

Měření na bioimpedační váze, včetně stanovení hladiny útrobního tuku.

 

O mně:

ivetaVýživová poradkyně a terapeutka klinické nutriční medicíny.

Akreditovaná výživová poradkyně Dexter Academy od roku 2013.

Absolventka studijního programu Klinická nutriční medicína při České naturopatické společnosti (2013 – 2016).

Navazující studium Západní fytoterapie při České naturopatické společnosti (2015 – 2018).

Tajemnice České naturopatické společnosti.

Autorka článků v časopise Meduňka a odborných příspěvků v časopise ČNS.

Šéfredaktorka portálu Healthjam.cz.

 

Konzultace:konzultace

V současné době konzultace neprobíhají. Děkuji za pochopení.