Christine Bailey: Džusy jak hubnout – recenze + soutěž
Autor příspěvku: Iveta Kulhánková

Christine Bailey: Džusy jak hubnout – recenze + soutěž

Pokud nás sledujete pravidelně, tak víte že freshe a různá ovocná či zeleninová smoothie patří mezi naše oblíbené pochoutky. Proto jsme napjatě očekávaly vydání knížky o džusování od Christine Bailey, kterou vydalo nakladatelství Omega.

 

Co vás čeká

Knížka obsahuje přes 100 receptů na různé džusy (my jim říkáme freshe), u každého najdete popisek proč si ho udělat, suroviny, postup, nutriční profil i počet kalorií. Aby se vám v knížce lépe orientovalo, je rozdělena do šesti kapitol – džusová bleskovka na víkend (ideální první krok k džusování), džusový týden (stimuluje nastartování metabolismu, podporuje detoxikaci jater), džusy pro život jsou o zařazení džusů do vašeho každodenního života. V posledních třech kapitolách najdete džusy pro krásu, energii nebo imunitu. Na začátku každé kapitoly najdete odlehčený jídelníček, kterým džusování doplníte.

 

Co se nám líbí

 • Autorka svoje džusové programy doplnila odlehčeným jídelníčkem, neočekává, že čtenáři budou živi jen o džusech
 • Mnoho džusů obsahuje jak ovoce, tak zeleninu, což je dobré pro optimalizaci obsahu cukrů v nápoji
 • Vysvětlení proč džus pít i detaily o nutričním profilu
 • Informace o počtu kalorií
 • Úvodní dotazník, který vám pomůže s výběrem vhodného džusovacího programu
 • Základy odšťavňování
 • Přehled jak upravit svůj jídelníček, abyste mohli začít detoxikovat nebo hubnout (například které potraviny vyřadit, které superpotraviny naopak přidat, tipy na relaxaci)

 

Co lze zlepšit

 • U některých receptů by bylo efektivnější udělat místo džusu smoothie, tedy suroviny jen rozmixovat a využít jak živiny, tak vlákninu
 • Autorka často používá u nás obtížněji dostupné suroviny
 • Jídelníčky by mohly být přehlednější
 • Kombinace některých potravin mi nepřijde příliš lákavá

 

Džus, který mě zaujal = purpurová vzpruha

„Tento úžasně hustý, sytě červený džus poskytuje ochranu před oxidačním poškozením spojeným se stárnutím. Smíšené bobuloviny dodávají dostatek rozpustné vlákniny na podporu odstraňování odpadu, čímž přispívají čistší a zářivější pleti.

 

1 syrová řepa, 1 jablko, 175 g smíšených bobulovin, například borůvek a malin a 2 až 3 navíc na ozdobu

 

Odšťavněte červenou řepu a jablko, nalijte šťávu do mixéru s bobulovinami Přidejte 100 ml vody a zpracujte dohladka. Ozdobte čerstvými bobulovinami.

 

Příznivé účinky na zdraví

Bobuloviny jsou úžasným zdrojem anthokyanidinů, což jsou antioxidanty, které zvyšují účinnost vitamínu C. Ten je nezbytný pro výrobu kolagenu v těle, aby vaše pleť zůstala vláčná.

 

Nutriční analýza jedné porce:

Kalorie 102 kcal, Bílkoviny 2,2 g, Sacharidy 23,8 g [z toho 22,6 g cukry], Tuky 0,5 g“

 

Cena

Na pultech knihkupectví můžete tuto džusovou encyklopedii pořídit za 249,- nebo si ji za 224,- můžete koupit u našeho partnera Knihy Dobrovský.

 

Dobrovksý-logo

 

 

 

Velká detoxikační soutěž

Mnoho receptů obsažených v této knize pro vás může být inspirací i při našem detoxu. A tak jsme pro vás připravily soutěž o tři výtisky. Sledujte náš newsletter, 20. dubna vyhlašujeme soutěž.

 

knihy-omega