3x domácí pleťová maska
Autor příspěvku: Iveta Kulhánková

3x domácí pleťová maska

Naposledy jsme vám představily domácí scrub a deodorant, dnes jsme si připravily 3 pleťové masky, které snadno zvládnete doma a nebude potřebovat skoro žádné suroviny, ani dovednosti. Tyhle masky jsou totiž báječně jednoduché a jednoduše efektivní.

 

Nezapomeňte před nanesením masky obličej pořádně očistit a lehce nahřát teplým ručníkem, tak bude maska lépe působit.

 

Medová

Med čistí, regeneruje, pomáhá proti akné.

Na obličej si naneste tenkou vrstvu medu, nechte působit 10 – 15 minut a poté smyjte. Pokud váš med už lehce cukernatí, poslouží skvěle i jako peeling.

 

Okurková

Okurka – buď samotná kolečka, slupka nebo jako maska chladí, zklidňuje a hydratuje, také rozjasňuje a tonizuje. A to je docela dost, na jeden kousek zeleniny.

Masku můžete vytvořit buď jen z okurky, kterou oloupete, zbavíte semínek, rozmixujete a odstraníte přebytečnou vodu. Pokud máte suchou pleť můžete přidat jogurt (½ okurky, 1 lžíce jogurtu), pro aknózní pleť ovesné vločky a med (½ okurky, 1 lžíce jemných vloček a ½ lžíce medu).

 

Drožďová

Tahle maska perfektně čistí pleť, vyživuje a chrání pleť zejména v chladných dnech.

Smíchejte čerstvé droždí s polévkovou lžící vlažné vody nebo s mlékem, naneste na obličej a po 15 minutách smyjte. Když přidáte lžičku medu, hodí se tato maska i na akné.

 

Image courtesy of nenetus at FreeDigitalPhotos.net