Recenze: Lifefood – Zdravé mlsání II.
Autor příspěvku: Monika Novotná

Recenze: Lifefood – Zdravé mlsání II.

Pokud si vzpomínáte, tak jsem pro vás před časem psala recenzi na Lifebar tyčinky od značky Lifefood. Ochutnávala jsem i další sladkosti a tady je slibovaná druhá část recenze. Možná vám vánoční cukroví už leze i ušima a třeba si dáváte předsevzení, že ve svém jídelníčku sladké omezíte. Pokud ale budete mít nepřekonatelnou chuť na sladké, tahle recenze vám pomůže vydat se správným směrem.

Marawkánka BIO

Tady mě dostal hned název. Mám ráda slovní hříčky a tahle je fakt povedená. Název nese navíc oprávněně. Vypadá a chutná vážně jako Marokánka. Je ale mnohem lepší. Jednou za rok podlehnu kouzlu placky plné ořechů a kandovaného ovoce zalitého čokoládou. Prostě na ni dostanu chuť a musím si ji koupit. Bohužel mě ale hned po zakousnutí přejde chuť a vytoužená placička končí kdesi v koši. To se ale tentokrát nestalo. Baví mě ta kombinace kvalitních ořechů, semínek, ovoce a vysokoprocentní hořké čokolády. Je to sice sladkost, ale není nijak přeslazená. Na rozdíl od klasické marokánky se její RAW obdoba navíc nelepí vůbec na zuby. Takže o starost méně. Oproti Lifebarům je více kalorická, ale má vysoký podíl kvalitních tuků a vlákniny.

Za mě je to prostě bomba a rozhodně si ji dopřeju asi častěji než jednou za rok. Třeba 2x ;)

Koláčky čokoládové s kešu krémem BIO

Na pohled mi koláčky připomněly kakaové věnečky. Nejsou to ale sušenky, jsou velice vláčné. Obávala jsem se, že budou moc sladké, ale opak je pravdou. Díky kešu krému mají velice zajímavou a nevšední chuť. Mně moc chutnaly, mé drahé polovičce nikoli. Takže, tady se potvrzuje to, co jsem již psala. Chuť je nezkrotná a naprosto individuální.

Pro mě je to ideální zákusek k šálku kávy. Ale budete muset posoudit sami ;)

Lifefood čokoláda 80 % kakao BIO

Miluju hořkou čokoládu. Je to jedna z dobrot, po které sáhnu, když mám chuť hřešit. Patřím ale k těm, kteří se rozplývají spíše nad hořkostí než sladkostí čokolády. Proto u mě hraje prim čokoláda s obsahem kakaové sušiny minimálně 90 % a více. Ano, nejvíc mám ráda 100% čokesku. Je to, jako když si dáte lžičku kakaa, jen se Vám tolik nepráší od pusy. Takže z toho asi můžete usoudit, že pro mě je tahle čokoláda stále malinko sladší. Nicméně, dokážu ocenit její přednosti. Je bez laktózy, z nepraženého kakaového prášku (tedy bio nepražených kakaových bobů), ručně vyráběná a díky své šetrné výrobě, při které se nepřesáhne teplota 42°C, si udrží veškeré enzymy, vitamíny a minerály.

Máte-li rádi hořkou čokoládu, tahle stojí za hřích.

Čokoládový sen BIO

Tenhle krém je obdoba Nutelly, ale s trochu jinou chutí. Není dělaný z lískových ořechů, ale mandlí. Je doslazovaný agávovým sirupem a 100% raw čokoládou. Zkoušela jsem ochutnat krém jen tak na lžičku, ale samotný mi moc nechutná. S kouskem pečiva doplněným o čerstvé ovoce (v mém případě jahody) to je lepší. Byla by to asi zdravější alternativa čokoládové pomazánky na palačinky.

Já těmto pomazánkám moc neholduju, takže Čokoládový sen si moje srdce nezískal.

Čokoládové kuličky BIO

Čokoládové kuličky jsou pro mě nejméně atraktivní sladkost. Je to sice hodně kakaové, ale připomíná mi to trochu 1/2 na 1/2 truffle a rumové pralinky a ani jedno nemám ráda. Jsou hodně hutné, pro mě těžké. Lifefood ale nabízí i jiné varianty a příchutě. Třeba taková kokosová by mohla dopadnout o poznání lépe.

Pokud máte rádi vánoční rumové kuličky (což já nemám), bude tohle asi zdravá alternativa a trefí se vám do chuti.

Takže jak to všechno dopadlo? Můj strach z toho, že se mi z RAW sladkostí zkroutí jazyk, jsou ty tam. Zcela vážně musím přiznat, že jsem mile překvapená a z nabídky sladkostí LIfefoodu bych si bez ostychu vybrala. Pár favoritů, kterými v blízké době doplním skříňku s ukrytým sladkým pokladem, mám.

Co se kvality a nutričních hodnot testovaných dobrot týče, jedná se beze sporu o zdravější alternativu mlsání. Nicméně, jak jsem už zmínila na začátku a jak píšeme v řadě našich článků, sladkosti, byť zdravější, jsou stále sladkosti (mezi řádky jistě správně čtete „cukry“), a proto byste měli jejich konzumaci krotit. Osobně doporučuji zahnat chuť na sladké ovocem s nižším obsahem jednoduchých cukrů (např. jablka, hrušky). Pokud ale nedáte jinak, omezte to maximálně na jednu zdravou tyčinku za den.

Chuť budete muset každý posoudit sám. A pokud tak učiníte, dejte nám vědět, co Vám chutná a co naopak ne.

Vaše Monika