Spirulina = energie
Autor příspěvku: host

Spirulina = energie

Spirulina je sladkovodní (ale může být i mořská) řasa, která má tvar spirály. Patří mezi tzv. superfoods, potraviny, která obsahují velké množství živin, a je velmi přínosná pro náš organismus.

Pozor, nepleťe si spirulinu s chlorelou, což je také sladkovodní řasa, ale používá se při očistě organismu.

Zdravotní benefity

Spirulina obsahuje všechny esenciální aminokyseliny nutné pro tvorbu bílkovin, které si ovšem naše tělo neumí vyrobit, charakteristika mezi rostlinami poměrně vzácná. Obsahuje i řadu vitamínů, především skupiny B, cholin a riboflavin, dále například železo a mangan a dobrý poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin.

 

Energie – spirulina je svým nutričním profilem ideálním doplňkem pro fyzicky i duševně vyčerpané osoby, pro ty, kteří zkrátka potřebují více energie nebo pro sportovce. Uvádí se, že spirulina zvyšuje výkonnost.

 

Prevence civilizačních onemocnění – spirulina působí v těle alkalicky a protizánětlivě, čímž brání vzniku zánětů, které mohou přerůst v různá kardiovaskulární, dokonce i onkologická onemocnění, problémy s klouby či diabetes.

 

Imunita – spirulina má antioxidační působení, čímž může vychytávat volné radikály v těle a podpořit naše zdraví. Svým blahodárným působením na střevní mikroflóru také nepřímo podporuje naši imunitu.

 

Metabolismus – především díky obsahu vitamínů B pomáhá zlepšovat metabolismus organismu, může také přispívat k redukci váhy. Zvyšuje hladinu cukru v krvi, čímž pomáhá snižovat chuť na sladké.

 

Ideální pro vegetariány, protože obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, pro anemické jedince zase svým obsahem železa.

Užití a tipy

Spirulinu můžete užívat ve formě tablet, vždy záleží na doporučeném dávkování od výrobce, případně se prodává jako prášek. Ten můžete rozmíchat s vodou, nebo ho přidávat do jogurtů, smoothies a dalších nápojů.

Spirulina je doporučována zejména ženám (vhodná je i pro těhotné a kojící), muži ji mohou také, ale častěji je jim doporučován zelený ječmen.

Kde koupit

Spirulinu seženete v lékárně, v obchodech s potravinovými doplňky, v bio potravinách nebo na internetu. Doporučujeme vždy investovat o trochu více peněz a chtít spirulinu v bio-kvalitě, abyste měli jistotu, že není zasažená toxickými látkami z vody.