10denní detox na regulaci krevního cukru podle dr. Marka Hymana
Autor příspěvku: Iveta Kulhánková

10denní detox na regulaci krevního cukru podle dr. Marka Hymana

Mark Hyman je americký lékař, vědec a autor. Ve svém léčebném postupu vychází z principů funkční medicíny a je i předsedou Institutu pro funkční medicínu v USA.  Mimo jiné je autorem bestselleru 10-denní detox na vyrovnání hladiny cukru v krvi, který si představíme.
 
Na úvod je potřeba zmínit dvě věci. Detox máme vyzkoušený a protože se opravdu jedná o detox, může být chvílemi náročné, jak se vaše tělo čistí. Za 10 dní tohoto programu zhubnete, zlepší se vám krevní obraz, cholesterol i krevní cukr, ale jestli chcete, aby to fungovalo dlouhodobě, budete muset přejít na zdravou stravu.

Cílem programu je zbavit vás závislosti na sladkém, pročistit váš organismus, stabilizovat krevní cukry, normalizovat krevní lipidy, doplnit důležité živiny a motivovat ke změně životního stylu.

 

Program má několik částí:

1.     Jídelníček na míru (recepty na každý den a nákupní seznam), vynechávající všechny průmyslově vytvořené potraviny a veškeré sacharidy.

2.     Lehkou fyzickou aktivitu, dechové cvičení a kvalitní spánek.

3.     Detoxikace užíváním čistící vlákniny, detoxikačním koktejlem a koupelí s epsomskou solí.

4.     Mentální rozměr celého detoxu spočívá ve vyplnění testu toxicity na začátku a na konci programu, psaní deníku a zaznamenávání si váhy, krevního tlaku, hladiny cukru před a po detoxem, včetně silné motivace a témat k zamyšlení o vašem vztahu k sobě i k jídlu.

 

Doktor Hyman doporučuje do jídelníčku zařadit potraviny podporující detoxikaci, snižující zánět, zlepšující fungování střev a ty které vyrovnávají hladinu krevního cukru a navíc některé doplňky stravy.

 

Jestli cítíte, že jídlo ovládá vás, místo abyste ovládali vy jeho, rozhodně doporučujeme přečíst si knihu, nebo se zapojit do podpůrné skupiny na stránkách dr Hymana.