Ženský nápoj proti menstruačním křečím
Autor příspěvku: Monika Novotná

Ženský nápoj proti menstruačním křečím

Před porodem jsem trpěla na silné mestruační bolesti a křeče. Mnohdy jsem nemohla ani vstát, bylo mi na omdlení, chtělo se mi zvracet a jediné, co pomohlo, bylo „šlehnout“ si nějaký analgetikum a rychle usnout. Nikdy jsem ale nebyla velkým zastáncem chemických léků, vyhýbala jsem se jim, jak jen jsem mohla. Jenže v těchto situacích jsem proste nemohla jinak. A tak jsem začala hledat nějakou přírodní alternativu a narazila na tento recept. Vyzkoušela jsem ho nejprve na sobě a zabral hned napoprvé. Pak jsem ho poskytla ještě dalším známým, které měly podobné obtíže…. a světe div se, zabral i jim. Tak třeba pomůže i dalším. Dejte když tak vědět. Zdroj: Domácí recepty proti nemocem, Franziska von Au Mochna husí – bylinka, která má mimo jiné i protikřečové účinky, pro které je vhodnou léčbou při dlouhodobých menstruačních křečích. Doporučuje se také při kolikách žaludku, žlučníku nebo ledvin. Funguje i proti křečím v končetinách. Má protizánětlivé účinky, chrání zažívací trakt a podporuje tvorbu žluči. Kontryhel – skvělá bylinka s rozsáhlými účinky na ženské obtíže počínaje nepravidelnou a bolestivou menstruací, přes výtok až po obtíže, které se vyskytují v přechodu. Měsíček – jeho vnitřní užití ve formě čaje je skvělou prevencí před rakovinou mimo jiné i ženských orgánů. Má opět tišící účinky proti menstruačním bolestem. Vhodný je také pro své zklidňující účinky.  

Ingredience

90g mochny husí 60g květ měsíčku 60g listů kontryhelu 1/4l studeného mléka 1 lžička másla 2 lžičky medu Skořice / případně trochu hořkého kakaa  

Použití:

Sušené bylinky smíchejte dohromady a uložte do neprůsvitné uzavíratelné dózy. Množství vám vydrží na několik měsíců. 1 vrchovatou polévkovou lžíci bylinné směsi vmíchejte do 1/4l studeného mléka. To pak zahřejte až do prvního vzkypění a vypněte. Směs nechte zakrytou 5min louhovat a následně přeceďte. Až bude nápoj zchladlý na 40°C, vmíchejte máslo, med a skořici. Při křečích pijte 1-2 šálky denně. Tip 1: Můžete přidat trošku hořkého kakaa, pokud by vám vadilo pít teplé mléko. Tip 2: Místo mléka můžete použít některou z alternativ např. mandlové nebo sojové. Aby byl nápoj i pro vegany, přidejte místo klasického másla např. máslo kakaové nebo kokosové.