Detoxikační menu na cesty
Autor příspěvku: Charlotte Matysková

Detoxikační menu na cesty

Pokud se při jarní detoxikaci nechcete spoléhat jen na jídlo z bister a restaurací nebo jen potřebujete mít zdravé jídlo na celý pracovní den sbalené sebou, připravte si večer do krabiček/skleniček čerstvé ovoce, zeleninu a sendviče z celozrnného chleba. Ráno si jen umixujete smoothie a můžete jít, s vyváženým, antioxidanty, vlákninou a bílkovinami nabitým jídlem okamžitě po ruce. 

Snídaně: zelené smoothie

 

Suroviny:
  • dužina z 1/2 avokáda
  • 1 oloupané jabko bez jádřince 
  • 2 lžíce citronové šťávy
  • 1 lžíce drcených lněných semen
  • hrst listové zeleniny (polníček, kopřiva, pampeliška…)
  • filtrovaná voda
Postup:
  1. Do blenderu nasypte lněná semínka, zalijte je citrónovou šťávou a nechte pár minut změknout.
  2. Přidejte ostatní suroviny, do obsahu 400ml dolijte vodou a umixujte smoothie.

Svačina: borůvky a maliny s mandlemi

 

Čerstvé ovoce se jako svačina hodí nejlépe dopoledne. Vždy je doplňte ještě bílkovinami, které udrží stálou hladinu krevního cukru – například mandlemi, oříšky, jogurtem… 

Oběd: sendviče ze žitného chleba s hummusem a zeleninou

Hummus je pomazánka (nebo dip) z cizrny, sezamového másla, olivového oleje a citrónové šťávy. Koupíte ho v prodejnách zdravé výživy i běžné obchodní síti. Dobrý žitný chleba s hummusem skvěle chutná s plátky rajčat, listovým salátem, ředkvičkami nebo červenou řepou.

Odpolední svačina: zeleninové tyčinky s hummusem

S hummusem počítejte i na svačinu jako se zdrojem bílkovin, ale hlavně pinkantním dipem ke kouskům zeleniny (tady řapíkatý celer, mrkev a ředkvičky).

A po příchodu domů zkuste některý z našich nápadů na hlavní jídlo : ) Například kuskus z květáku nebo špagety s uzeným tempehem