V září do Školy klinické naturopatie
Autor příspěvku: Iveta Kulhánková

V září do Školy klinické naturopatie

Obor klinická naturopatie je západní směr celostní přírodní medicíny, který propojuje znalosti a tradice přírodního léčitelství s nejnovějšími poznatky klinického výzkumu v oblasti bylinné a nutriční medicíny.

Jedná se o kombinaci západní fytoterapie a klinické nutriční medicíny. Kromě standardních západních vyšetřovacích metod (např. vyšetření krevního tlaku, krevního obrazu, atd.) pracují naturopaté s tradičními diagnostickými technikami jako jsou iridologie, analýza obličejových znaků či jazyka. Tento způsob vyšetření klienta umožňuje vysoce odbornou aplikaci přírodních terapií, holistický přístup s možností úspěšně ovlivnit široké spektrum jak akutních tak chronických stavů. Klinická naturopatie nabízí odbornou pomoc při prevenci i řešení zdravotních problémů a korekci nerovnováhy „ne-mocných“ orgánů a oslabeného organismu za pomoci přírodních léčebných metod a to s prokázanou účinností.

 

Můžete se těšit na 5leté studium plné zajímavých přednášek, např. funkční potraviny, léčebné koření, farmakognosie a moderní fytoterpaie.

 

Více informací o studium naleznete zde.