Co vyhodit z lednice nejen při detoxu
Autor příspěvku: Iveta Kulhánková

Co vyhodit z lednice nejen při detoxu

Čistit či nečistit, toť, o co tu běží… Lidské tělo nebylo stvořeno k tomu, aby muselo absorbovat kvanta toxinů, chemických látek a aditiv, kterým jsme ať přímo či nepřímo dnes a denně vystavovaní.

Občas je až udivující, jak přirozené je pro nás dopřát našemu autu pravidelnou „očistu plechového těla“. Na to vlastní, z masa a kostí, kterému se podobně jako autu může nešetrným zacházením přinejlepším trochu zakuckat motor, bohužel zapomínáme. Proč jít do očisty těla a jaká jsou její pozitiva, jsme řešili už v našich předešlých článcích. Takže POPOJEDEM ;-) Jestli jste se s námi nalodili na palubu a vydali se přes širé moře zvané

Detox, věste, že byste měli vynaložit veškeré úsilí, abyste ze svého jídelníčku vyřadili potraviny, které by Váši mořeplavbu mohly zpomalit nebo jí dokonce zcela zabránit. Proto Vám doporučujeme bránit se zuby nehty těmto lákadlům:

Cukrů, cukrů….

Vyhněte se cukru a všem potravinám a produktům, do kterých byl cukr přidán. Přidané cukry inhibují (zpomalují) schopnost těla produkovat některé enzymy potřebné v procesu detoxikace. Kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy je takový Ďábel mezi cukry. Studie ukazují, že jeho chemická struktura podporuje přejídání. Játra jsou z něj celá paf a pumpují do krevního řečiště více triglyceridů, čímž se zvyšuje riziko srdečních onemocnění.

Alkohol je metla lidstva…

„Malé pivko, to mi přece nemůže uškodit.“ To si nejspíš mnoho z nás někdy řeklo. Ale bacha na Vlacha, jak se říká. Dokonce i malé množství alkoholu dá čistícímu se tělu pořádně zabrat. Alkohol představuje zátěž pro játra, kterým chceme dát tolik potřebnou přestávku.

Sladce umělý…

Umělá sladidla jako je aspartam nebo sukralóza jsou chemicky vyráběná sladidla, která mají mimo jiné negativní vliv i na játra. Vyhněte se jim jako čert kříži, protože Vašemu tělu nepřinesou nic dobrého, krom toho, že mohou Vašim nervovým buňkám uspořádat pořádně rozjetý večírek. Takže adié, sladké limči, žvýkačky, majonézy nebo hořčice. Dejte vale sladkým umělinám nejen po dobu detoxu. Uděláte pro své tělo nejlíp.

eSMSkujte, ale neMSGujte…

Vyhněte se čemukoli, co obsahuje MSG (monosodium glutamate neboli glutamát sodný). MSG Je jednou z nejhorších přídatných látek používaných v potravinářství. Ačkoli FDA (Food and Drug Administration) tvrdí, že konzumace MSG je bezpečná, mnozí další odborníci říkají opak. MSG je „excitotoxin“, což znamená, že dokáže vybudit buňky natolik, až může dojít k jejich nevratnému poškození. Používá se jako zvýrazňovač chuti a vůně v asijské kuchyni, instantních polévkách a omáčkách, uzeninách, některých sýrech, masových konzervách nebo bramborových chipsech.

Maso hýřící červenými barvami…

Spotřeba masa se postupem času zvýšila. Příliš mnoho živočišných bílkovin, zejména červeného masa, může vést k obtížím zažívacího traktu a dalším zdravotním problémů. Když vaše tělo nemůže správně rozštěpit bílkovinu červeného masa, nebo si dopřáváte rudě-masových hodů častěji, než jsou vaše játra schopna zvládnout, toxický odpad se začne ukládat ve Vašem těle. Když si dáte v průběhu detoxu pauzu od červeného masa, bude moct Vaše tělo použít nastřádanou energii na to, aby zatočilo s nánosy toxinů, které chcete z těla vysmejčit.   Výčet škodlivých nebo minimálně nevhodných potravin by mohl pokračovat. Doufám, že i tato zkrácená verze přispěje alespoň k zamyšlení, jestli není přeci jen menší zlo tato lákadla ze svého jídelníčku zcela vyloučit, nebo alespoň výrazně omezit jejich konzumaci. Zvyk je železná košile. Ale věřte, že vše je pouze otázkou času. Jakmile dostanete své choutky po takovýchto lákadlech do latě, začnete si všímat toho, jak dobře se cítíte, ustoupí Vám třeba některé Vaše zdravotní obtíže a budete mít více energie než dříve. A to vše Vás třeba přiměje k tomu, že si tu železnou košili nebudete chtít už znovu obléknout.   Ať tak nebo tak, držím Vám palce, ať jste se sebou co nejvíc spokojeni. A buďte na sebe hodní. q;-)